adana web tasarım

  WhatsApp Destek

adana web tasarım

adana web yazılım

adana web tasarım firmaları

 
E-TİCARET
Adana E-Ticaret, tüm dünyada internet kullanımının 1995 yılından itibaren artması ile birlikte ortaya çıkan ve alım – satım işlemlerinin tamamen sanal ortama aktarıldığı, al – sat yöntemidir. Elektronik ticaret, kısaca e-ticaret olarak isimlendirilmektedir.
E-TİCARET
E-Ticaret
Adana E-Ticaret, yukarıda saydığımız alım – satım işlemlerinin birkaçının veya hepsinin sanal ortamda yürütülmesi yolu ile pazar araştırması, reklam araştırması, sipariş, ödeme, teslimat olmak üzere belirli aşamalara sahiptir.
Günümüzde internetin hızla yaygınlaşması, e-ticaretin, alım – satım işleri için kullanmasına olanak sağlamıştır. Adana E-ticaret, bugün yeni ve etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Adana E-ticaret, ticaretin tüm dünyada yaygınlaşma eğilimi göstermesi ile birlikte, özellikle son on yılda yaşanan ve insan hayatını hayal edilemeyecek düzeyde kolaylaştıran teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak hizmete sunulmuştur. Yeni ekonomik sistemlerin ortaya çıkışıyla birlikte dünya ekonomisindeki kıyasıya rekabet artık hepimizin bildiği bir olgudur.

İşte bu yüzden, geleneksel pazarlama yöntemlerine bir de internetin imkanlarını ekleyen kurum ve kuruluşlar, sadece belirli bir kitleye satış yapabilmenin de ötesinde, üretkenliği ve yaratıcılığı arttıran dünya çapında Adana e-ticaret sistemleri kurma şansını da elde edebilmektedirler.
Eskiden birçok kurum, kuruluş, marka veya firma; televizyon, gazete veya radyo gibi reklam araçlarını kullanarak potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışıyordu.
Adana E-Ticaret Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar ?
Yukardaki yazımızda da belirttiğimiz gibi e-ticaret elektronik ticaret’in kısaltmasıdır. Elektronik ticaret ise bir kurumun veya kişinin ürünlerini veya müşterisine sunduğu hizmetlerini bilgisayarlar vasıtasıyla internet erişimi olan her yere, internet üzerinden satışının yapılmasıyla tanımlanabilen bir ticaret sistemidir.
İnternet kullanımının çok hızlı bir şekilde artması ve kullanım alanlarının yaygınlaşarak cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile birlikte internetin iyice hayatımıza dâhil olması, insanların Adana e-ticaret sistemlerine olan ilgisini de arttırmaktadır. Bir diğer yandan, insanların ekonomik olarak hürriyete kavuşması ve buna bağlı olarak alım güçlerinin artmasını fırsat bilen üreticilerin de üretim kapasitesinin yükselmesinden faydalanarak bu yükselmeden kaynaklanan rekabetten yararlanıp, rekabeti farklı alanlara çekmek istemesi, e-ticaretin önünü açmıştır.
Kullanıcıları, e-ticaret sistemleri sayesinde müşterilerine daha hızlı ve daha ucuza ulaştıklarından dolayı, Adana e-ticaret sistemlerinin satışı da son yıllarda büyük bir artış göstermiştir. Çünkü Adana e-ticaret sistemi hem alıcıya hem de satıcıya büyük bir kolaylık sağlamakta zamandan, mekândan ve hızdan büyük bir tasarruf edilmektedir. Bu sayede hem satıcı daha az iş gücü ile ürününü satmış, hem de alıcı daha uygun bir fiyata istediği ürünü alabilmiştir. Bu sebeplerden dolayı, Adana e-ticaret sistemlerinin kullanıcı sayısı her geçen gün hızla artmaktadır.
Adana E-ticaret yapan web sitelerinin sağlamış olduğu uygun fiyatlar, farklı ödeme seçenekleri ve ürünü alıcıya hızlı bir şekilde ulaştıran kargo seçenekleri ile alıcının ürünü en kolay yoldan alabilmesi sağlanmıştır. Şuan için internet kullanıcılarının çok büyük bir bölümü en az bir kez e-ticaret yapmış durumdadır. Ayrıca internet kullanıcıları, günden güne Adana e-ticaret hakkında merak ettiklerine, cevaplar bulmakta ve e-ticarete olan güven artmaktadır.

Gelişen teknolojiye ayak uydurmayı iyi kullanmayı bilen bilinçli kullanıcılar, artık alım- satım işlemlerinde e-ticareti tercih etmişlerdir. Bugün neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı Adana e-ticaret yapan web siteleri ile karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda almaktan çekindiğiniz bir ürünü sadece Adana e-ticaret yapan web siteleri aracılığı alabilirsiniz.

Adana E-ticaret sistemlerinin bu bakımdan oldukça önemli bir rolü ve faydası vardır. Özellikle zamandan tasarruf sağlamak için Adana e-ticaret sistemleri veya yazılımları kullanmak akıllıca bir çözümdür.
E-Ticaret’e Yeni Başlayacak Olanlara İpuçları
Doğru sosyal medya platformlarında yerinizi alın
Yeni bir Adana e-ticaret sitesi kurdunuz. Ancak, tanıtımınızı nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Adana E-ticaret sitenizi sanal ortamda duyurmak için kullanabileceğiniz birçok sosyal mecra bulunuyor. Ancak hangisi sizin için en doğrusu? Çünkü bildiğiniz gibi artık sosyal medya sitelerinin etkileri birbirleriyle aynı değil, çünkü kitleleri değişiklik gösteriyor. Örneğin, kadın giyim ve makyaj malzemeleri gibi, görselliğin ön planda olduğu ürünler için; Instagram akla gelen ilk seçenek olurken, eğer pazarlama işi ile uğraşacaksanız LinkedIn daha uygun bir seçenek oluyor.

Bir diğer yandan, tanıtımınızı, işiniz için yanlış bir sosyal medya kanalında yapmanız tamamen yanlış bir hedef kitleye hitap etmenize sebep olabilir. Yani ürünlerinizin veya hizmetlerinizin tanıtımı için bazı sosyal mecralar hiç uygun olmayabilir. Örneğin Twitter kullanıcılarının genellikle genç sayılacak yaş aralığında olduğundan ileri yaş aralığındaki hedef kitleye Twitter üzerinden ulaşmaya çalışmak, pazarlama bütçesinin doğru kullanılamadığı, başarısız bir e-ticaret girişimi olarak karşımıza çıkabilir.
İçeriklerinizin özgün ve kaliteli olmasına özen gösterin
Artık, Facebook, Twitter, Instagram veya LinkedIn gibi sosyal platformlarda, “ürünümüzü satın alın” gibi basit paylaşımlarda bulunmak etkisini yitirmiştir. Bunun yerine; potansiyel müşterileriniz için kaliteli içerikler oluşturmalı ve ürününüzü ne sebeple satın almaları gerektiğini, bir makale ile bir uzman yorumu ile ya da eğlenceli bir video ile anlatmalısınız.

Bu noktada ise reklamcılık ve tanıtım alanında uzman kişilerden yardım almanız gerekiyor. Etkili bir reklamın bütçesinden daha fazla getirisi olacağını unutmayın.
Kendiniz için en doğru olan hedefe odaklanın
Adana E-ticaret ile uğraşan birçok web sitesinin, internetteki reklamcılık işleri sırasında karşılaştıkları ortak sorunlardan biri de, birbirleriyle uyumlu olmayan hedeflerdir. Burada unutmamanız gereken tek şey, önemli olanın, ürününüzü veya hizmetinizi satmak olduğudur.

Sosyal medyadaki takipçileriniz veya web sitenizdeki ziyaretçi sayısı kısa vadedeki hedefleriniz için çok önemli olsa da; bu rakamlar asıl hedefiniz olan satışlarınız ile aynı potada değerlendirilemez.

Eğer vardığınız noktalar, hedeflerinizden farklı ise bu konuda profesyonel bir pazarlama hizmeti almanız, başarınızı artırmanızı sağlayabilir.
Ücretsiz Reklamcılarınız “Müşterileriniz”
Özellikle yeni işletmeler için marka tanıtımı yapmak oldukça önemlidir. Tabii ki marka tanıtımı yapmak için de pazarlama bütçesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak markanızın bilinirliğini artırmak için, başka yollar da bulunuyor.

Birbirlerine aldığı ürünleri veya memnun kaldıkları hizmetleri öven ve tavsiye eden insanlara hayatımızın her yerinde rastlarız. Müşteriler, yeri geldiğinde firmalar için ücretsiz olarak reklam yapma potansiyeline sahiptirler.

İsminizin duyurulması için müşterilerinizden de faydalanabilirsiniz. Müşterileriniz sizin için markanızı kendi çevrelerindeki kişilere duyurabilirler. Tabii ki müşterilerinizin bunu yapmasını sağlamak kolay bir iş değil.
Peki, bunu nasıl başaracaksınız ?
Farklı Olduğunuzu Hissettirin
Eğer müşterileriniz size hayran olsun istiyorsanız, sektördeki diğer firmaların sunmadığı bazı seçenekleri onlara sunmanız gerekir. İster verdiğiniz hizmetin kalitesini artırarak, ister onlarla iletişiminizi değiştirerek, ister müşteri anketleri yaparak, farklı olduğunuzu hissettirmelisiniz.

Müşterileriniz, başka yerde bulamadıkları hizmetleri sizde buldukları zaman, sizin reklamınızı yapmaya daha yatkın olacaklardır. Aldıkları bu hizmetleri yakın çevreleriyle paylaşarak, markanızı duyurmaya başlayacaklardır.
Her Müşterinize İlk Müşteriniz Gibi Davranın
Her müşteri için kendisine özel, kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi, iyi hissettirir ve bu ürünü ya da hizmeti almaya devam etmesi açısından büyük etkilere sahiptir. Müşterilerinizle kurduğunuz iletişimlerde, onlara bir birey gibi yaklaşmalı, onlara ilk müşterinizmiş gibi davranmalı, kurduğunuz iletişimi kişiselleştirmeli ve onların dilinden konuşmalısınız.
Onlardan Sizin Hakkınızda Paylaşım Yapmalarını İsteyin
Eğer siz müşterilerinizi, sizin hakkınızda konuşmaya teşvik etmezseniz, onlar sizin hakkınızda çok zor konuşurlar. Bu yüzden onları teşvik etmeniz gerekmektedir. Müşterilerinize sosyal medyada sizinle alakalı paylaşımlar yapabileceklerini söyleyebilir, sizi Facebook, Twitter ve Instagram’dan takip etmelerini isteyebilirsiniz. Örneğin, bir kargo ile ürün sattıysanız, “kargo elinize ulaştığında Instagram’da paylaşabilirsiniz” diyerek onları teşvik edin.
Size Geri Dönüş Sağlamalarının Önemli Olduğunu Söyleyin
Eğer müşterilerinizden size geri dönüş yapmalarını isterseniz bu isteğin size birkaç açıdan faydası dokunacaktır. Öncelikle müşterileriniz, kendi fikirlerine değer verildiğini düşünecek ve size olan samimiyetleri artacaktır. Bir diğer yandan ise siz müşterilerinizin geri dönüşleri sayesinde web siteniz üzerinde geliştirmeler yapabilecek ve eksiklerinizi görerek gidereceksiniz.

adana web tasarım şirketleri

adana web tasarımı yapan firmalar

adana web sitesi tasarımı

 
Copyright © 2011-2021 - piramitbilisim.com.tr